O Dni pro férový život

Festival Den pro férový život vznikl v roce 2014 jako jednodenní akce pro všechny, kdo chtějí žít v souladu s udržitelným rozvojem, v souladu s férovým obchodem, podporovat lokální výrobce, prodejce i poskytovatele služeb, poznat různé druhy východních (nejen fyzických) cvičení a podpořit některý z charitativních projektů.

Růst návštěvníků i vystavovatelů

IMG_7058Během pouhých dvou ročníků jsme zaznamenali 100% nárůst jak návštěvníků, tak i vystavovatelů, takže zatímco v roce 2014 jsme přivítali 25 vystavovatelů a 150 návštěvníků, v roce 2015 to už bylo 50 vystavovatelů a 300 návštěvníků. Obrovskou radost máme rovněž z toho, že zatímco v prvním ročníků nás přišli navštívit především přespolní z Ostravy a větších sídel (Karviná, Frýdek-Místek), v roce 2015 jsme přivítali hodně místních, pro které je festival primárně pořádán.

Oslava regionu, jeho tradic a možností

IMG_7059Jsme nesmírně spokojení také s tím, že se nám hlásí více a více rychvaldských vystavovatelů a vystavovatelů z blízkého okolí našeho města. Přestože velmi rádi vítáme vystavovatele z celé České republiky (a časem přibudou snad i zahraniční), přece jen je naším zájmem ukázat v rámci menšího sídla, jakým je Rychvald, možnosti a sílu regionu a jeho tradic jak v oblasti výroby, tak i poskytování služeb.

Charitou k pospolitosti

IMG_7061Důležitým aspektem našeho festivalu je charita. V prvním ročníku jsme hostili prodejní výstavu Harcovky, organizace pomáhající zvířatům v tísni, ve druhém ročníku už kromě Harcovky probíhala rovněž akce Upleť čtverec a své zboží tu nabízela rovněž společnost PROTibet.