Bio káva a bio čaj na DFŽ tentokrát jako sponzorský dar od Oxalisu

Slušovická firma Oxalis nám letos poskytla jako sponzorský dar bio kávu a bio čaje, které pro vás budeme jako každý rok za symbolickou cenu vařit v předsálí u bufetu. Navíc vám tento obchod s čajem a kávou nabídne u svého stolu vlastní ochutnávku čajů. Níže najdete přehled podávaných druhů, jejich původ a charakteristiku. Ke každé kávě navíc zdarma domácí koláček!

Podávaná káva:

Bio Peru SHB

  • Pražená zrnková plantážní káva (100% arabika). V regionech Chanchamayo a Cuzco se pěstuje největší množství bio kávy na světě. Kávy z andských hor mají specifický rustikální charakter, který ale nepřebíjí ostatní typické chuťové rysy peruánské kávy: delikátní tělo, vinnou aciditu, čistou a sladkou dochuť.

Podávaný čaj:

Ájurvédský čaj BIO

  • složení: bio skořice, bio zázvor, bio kardamom, bio hřebíček, bio černý pepř

Rooibos zelený BIO

  • Rooibos je keř, tvořen tenkými větvičkami a malými jehličkovitými lístky (asi 1 cm dlouhými), rostoucími na větvích jednotlivě i v trsech. Pěstuje se pouze na plantážích Jižní Afriky.

Rooibos BIO

Gyokuro Yutaka BIO

  • Pro produkci tohoto čaje (Japonsko) se používají jen ty nejlepší čajové lístky chráněné stínem a pěstované na nejúrodnějších půdách. Lístky mají tvar dlouhých jehliček, jejich barva je smaragdově zelená. Nálev má květinovou vůni, chuť je delikátní, jemně nasládlá.

Ceník:

  • Káva: jednotná cena 20 Kč/šálek
  • Čaj: jednotná cena 15 Kč/šálek

K dispozici budou k dochucení kávy/samostatné konzumaci:

Fotky a texty ke kávě a čajům převzaty z webu Oxalisu.